Wycieczki edukacyjne na stałe wpisały się w tradycję szkoły, więc kolejne klasy poznawały historię i kulturę, odwiedzając stolicę. 7 maja uczniowie 1d i 3c wraz z wychowawcami – Panią Elżbietą Szcześniak i Panem Mariuszem Orłem oraz opiekunami – Panią Aleksandrą Bączek i Panem Wojciechem Paczkowskim spędzili w Warszawie dzień pełen wrażeń. W samo południe rozpoczęli zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, poznając ich niełatwą historię od średniowiecza po współczesność. Nie lada atrakcją był wjazd na 53 piętro, by z tarasu widokowego Varso Tower obejrzeć panoramę miasta. Ostatnim punktem wycieczki był znakomity spektakl „Śluby panieńskie” w Teatrze Polskim. Współczesna adaptacja komedii Aleksandra Fredry urzekła lekką zespołową grą i dużym wyczuciem artystycznego smaku. Reżyser osadził akcję w latach 70. XX wieku, świadomie rezygnując z historycznej rekonstrukcji, dlatego na scenie wykorzystano nowoczesne rekwizyty i autorskie piosenki. Widzowie docenili gromkimi brawami twórczą zabawę formą i poczucie humoru.




























































