„Ogólnopolska Olimpiada Historyczna to przedsięwzięcie o długoletniej tradycji i wysokiej renomie. Od 1974 r. organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Historyczne – Komitet Główny Olimpiady Historycznej przy finansowym wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
Trzystopniowe eliminacje olimpijskie to nie tylko droga do sukcesu zwieńczonego cennymi nagrodami i przepustką do wymarzonych studiów, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, poznania, a nawet zaprzyjaźnienia się z innymi miłośnikami Klio. Etap okręgowy i centralny to dla uczestników rywalizacji także najlepsza sposobność do spotkania i dyskusji ze znanymi polskimi historykami, członkami Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, z których wielu to laureaci poprzednich edycji Olimpiady.
Olimpiada Historyczna, przyciąga najlepszych miłośników historii ze szkół ponadpodstawowych na terenie całego kraju, przez blisko pół wieku wyłania szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją.”
Tak trafnie opisuje tą rywalizację o miano najlepszego znawcy historii pan dr hab. Andrzej Korytko, prof. UWM, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej
Wśród tej wspomnianej wyżej elity, pomiędzy najlepszymi znalazła się Wasza koleżanka Olga Górzyńska. Od trzech lat reprezentuje „Norwida” na wielu różnych konkursach i olimpiadach, nie tylko z historii. Dzięki pasji i zaangażowaniu , jakie zawsze wkłada w przygotowanie do „historycznych zawodów” osiągnęła ogromny sukces. Zajęła 16 miejsce w Polsce w tegorocznej edycji olimpiady. Zasługuje na wielkie uznanie również ze względu na fakt, że jest to najwyższa lokata w tak prestiżowej olimpiadzie od kilku dekad w Zespole Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim (mam na myśli oczywiście konkursy historyczne). Serdecznie gratulujemy!!! Mimo, że przygoda Olgi z naszym liceum już dobiega końca, liczymy na jeszcze jeden wysiłek z jej strony. Przed nią przecież finał Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnego sukcesu na zamku w Golubiu – Dobrzyniu.