20181204 101025Dnia 4.12.2018r. uczniowie klasy III B wzięli udział w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Szkoła Otwartych Umysłów Licealistów". Tym razem licealiści wraz z opiekunami - Ewą Piotrowską oraz Beatą Zielińską gościli w Gdańskim Parku Naukowo - Technologicznym. Dzięki Pani Justynie Sterlingow - Miernik maturzyści poznali działalność GPNT, który wchodzi w skład Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Instytucja ta jest niewątpliwym liderem innowacji w regionie województw: pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. W ramach wizyty zaprezentowano nam ofertę wsparcia dla przedsiębiorców, w tym startupów.

Istotnym elementem wycieczki było poznanie działalności Zakładu Ochrony Środowiska Instytutu Morskiego oraz pracy akredytowanego laboratorium. Podczas prezentacji uczniowie pozyskali wiedzę na temat zagadnień związanych z prawodawstwem w zakresie ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju polskiej gospodarki morskiej.

Kolejny etap wizyty w GPNT stanowiły  wycieczki zawodoznawcze do Instytutu Morskiego oraz do Polpharmy Biologics. W Instytucie Morskim uczniowie zwiedzili laboratoria, spotkali się z młodymi pracownikami i przeprowadzali proste doświadczenia laboratoryjne oznaczania jonów w wodzie morskiej np. azotanów lub chlorków.

W Polpharmie Biologics  z kolei licealiści poznali ogólny zakres działalności firmy, która zajmuje niebagatelną powierzchnię GPNT. Znajdują się tu laboratoria rozwojowe oraz instalacje do produkcji leków biologicznych w standardzie GMP (Good Manufacturing Practice - Dobra Praktyka Wytwarzania).

Zaprezentowanie licealistom innowacyjnej działalności oraz zapoznanie ich z wybranymi stanowiskami pracy było na pewno doskonałym przykładem na to,  jak można realizować swoje pasje i łączyć je z karierą zawodową.

Wycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOULWycieczka zawodoznawcza w ramach projektu SOUL

Polish English German Italian Slovenian Spanish

goniec logo
kl
bylogia
fanbookmoodlecool logoszkola wierna dz 1100 lat niepodlegloscsoulszkola pilotaz

 wpia logo

mail poczta

 

 

 

Październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Copyright © 2015
Zespół Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.
Wszelkie prawa zastrzeżone.