Dzień Zwycięstwa

2026-05-11
2026-05-11

8 maja obchodziliśmy 81 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Tego dnia, w piątek odbyła się uroczysta msza w Bazylice św. Tomasza Apostoła  z udziałem władz miasta, przedstawicieli szkół i organizacji. Nasze liceum reprezentował poczet sztandarowy w składzie Anna Krukowska i Julia Rybicka z kl. 3 a oraz Jakub Grabowski kl. 3 f. Razem z Panem Dyrektorem Rafałem Zachwieją oddali hołd tym, którzy zginęli za Ojczyznę. 13 maja zorganizowano szkolne rozgrywki historyczne dla klas trzecich pt: „Co wiemy o II wojnie światowej”. Wzięli w nich udział reprezentanci klas 3 b, c, d. Uczniowie w 3-osobowych zespołach rozwiązywali zadania wymagające znajomości faktów, umiejętności czytania mapy, tekstów źródłowych, chronologii. Poziom był wyrównany. Najwięcej punktów i I miejsce  zdobyła klasa 3 d, II miejsce – kl. 3 c (różnicą 2 pkt) i III miejsce – kl. 3 b. Gratulujemy.